Mad Men

June 7, 2011 § Leave a comment

Višta ar kiaušinis ?, štai koks klausimas kamuoja mane. Bandau vis suprasti kas labiau ar naujosios retro subkultūros ar medijos produktai tokie kaip retro TV serialai, filmai ir kt.  įtakoja vieni kitus?

Kalbėdamas apie masinės medijas Davis pabrėžia, jog viena iš priežasčių išplėstam medios perdirbinėjimui media recycling yra ta, kad nostalgija tapo taip artimai susijusi su pačiais populiariosios kultūros produktais ir, kad kažkada namai, gatvės bei žmonės buvę bene vieninteliais nostalgijos subjektais, dažnai yra pakeičiami būtent medijos produktais. Kai mes mąstome apie mūsų vaikystę, mes prisimename populiariąją muziką, televizijos laidas ar filmus, taip pat ar net geriau nei tam tikrus žmones ar vietas. Tai, kad populiarioji kultūra gaminama komerciškai ir masiniu būdu, jai leidžia sukurti reikšmių ir sukeliamų asociacijų konstravimo vienodumą. Taigi jos galimybės vėlesniam manipuliacijų perdirbinėjimui ir kontrolės simbolių kūrimui sustiprėja.[1]

Kultinio serialo „Sopranai“ kūrėjų darbas „Mad Men“, pelnęs keturis Auksinių gaublių, po tris Amerikos meno gildijos ir Emmy apdovanojimus bei po kojomis parklupdęs visą Ameriką, nuo šių metų balandžio 3 dienos (gerokai pavėlavęs) atkeliavo į „Lietuvos ryto“ televizijos programą ir buvo pristatytas sostinės restorane „Wall St.“ Lindy Hopo šokėjų, o kaip žinia ši šokio kultūra, drąsiai galima sakyti, tapo populiaria Vilniaus subkultūra.
Ne paslaptis kad Mad Men ne tik savo kostiumų (dizainerė Janie Bryant)  ir scenografijos kokybe (autorė Florencia Martin kūrusi ir “Single Man” scenografiją)  skatina retro prekių vartojimą.
Pats serialas tapo tikru fenomenu ne tik Amerikos kultūriniame gyvenime, bet ir dizaino pasaulyje, kur tokie portalai kaip Core77 seka filmavimų aikštelių dizainą ar tiesiog darbo peripetijas.

[1] Davis, F., Yearning for Yesterday: A Sociology of Nostalgia, 1979, p. 30

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Mad Men at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: