VW Beetle

June 7, 2011 § Leave a comment

Visiems pažįstamos abi VW „vabalo“ versijos. Žinoma ir tai, kad pirmoji buvo kurta Hitlerio vadovaujamoje nacistinėje Vokietijoje, tačiau dėl ilgo gamybinės linijos gyvavimo, šis automobilis „apaugo“ daugiau nei vienu naratyvu.

Kitas visiems atpažįstamas pasakojimas susijęs su seksualinės revoliucijos ir gėlių vaikų judėjimo proveržiais už Atlanto. Kompanijai nusprendus perkurti šį automobilį, buvo pasirinktas spalvingesnis ir malonesnis naratyvas, galintis iššaukti nostalgiškas emocijas. Šis vizualus hipių kultūros pasakojimas sutinkamas ne vienoje automobilio detalėje, pradedant ryškių kėbulo spalvų gama ir baigiant dekoratyvia gėlyte vazonėlyje automobilio salone. Norint pradėti pasakoti alternatyvų naratyvą, matyt, pakaktų automobilį nudažyti ruda spalva.

ir ne tik magėjai ieško konspiracinių sąsajų  tarp dizaino objektų ir vyravusios ideologijos įvairiuose  video klipuose , bet ir istorikai ir simbolistai tokie kaip Dr. Rex Curry.

Tęsiant apie New Beetle, verta paminėti, kad daugelį automobilio funkcinių aspektų teko paaukoti vardan retro įvaizdžio vientisumo. Nors ir pavyko išlaikyti panašią automobilio formą, tačiau vairuotojas, sėdintis  automobilio viduryje buvo gerokai per toli ir interjero erdvė tapo funkcionaliai neišnaudojama. Buvo atmestas įvaizdžiu tapęs variklio talpinimas gale, tačiau čia jau suveikė pardavimų dėsniai, nes naujasis VW Beatle pasiskolino važiuoklę iš kito VW modelio Golf.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading VW Beetle at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: