USB Typewriter

June 8, 2011 § 2 Comments

Iš kelių objekto dizaino pavyzdžių matome, kad dažnais atvejais būtent pamiršti ar išnykę ritualai tampa nostalgijos integravimo į naują objektą priežastimi. Estetika savo ruožtu tik papildo interakciją ir naratyvą. Nostalgijos ritualui dėl jo visuotino paplitimo masto prieš pavienių produktų paplitimą naudojimas iliustruojamas objektu USB Typewriter interpretuojančiu analoginės spausdinimo mašinėles sukeliamas emocijas ir jausmus. Kaip pastebi apžvalgininkai, jis ne tik mielai atrodo, bet yra ir malonus naudoti. Čia pasikartojantys malonių pojūčių apibūdinimai tiesiogiai susiję su nostalgija ir potyriais, kuriuos esame patyrę praeityje arba kuriuos esame dirbtinai išgyvenę, vartodami populiariosios kultūros produkciją, o ne vieną produktą kaip modelį. Produkto idėjos autorius Jack Zylkin siūlo daugybę objekto versijų ir adaptacijų skirtingiems skaitmeniniams įrenginiams, tokiems kaip Ipad ar planšetiniams kompiuteriams.

Advertisements

§ 2 Responses to USB Typewriter

  • laimikis says:

    Man rodos, tokios nostalgijos apraiškos neatskiriamos nuo ironijos, kylančios iš skirtingų kontekstų (ne)suderinamumo.

    Pavyzdys: išsinuomotas būtas, kurio interjeras – 70ųjų autentika: http://laimikis.lt/interiors-rinktines-44a/ Daiktai iš vaikystės, kurių naivumas sąmoningai fiksuojamas – ir kurie virto svečiams demonstruojamais eksponatais.

    Eksponuojama nostalgija 🙂

  • Ačiū už komentarą, bet tamstos pateikiamas gražus pavyzdys stokoja originalaus nostalgijos eksponavimo, nes tik atradėjas (kaip suprantu, šiuo atveju, Laimikis) jaučia nostalgiją fiksuotiems objektams, o jų savininkas gyvenęs su jais nuolatos be perstojo galėjo ir neįgyti sentimentalaus santykio,o gal net atvirkščiai sielvartauti, kad nėra modernus ir netransformavo gyvenamosios erdvės pagal euroremonto standartus.

    Rodos, nesuklysiu teigdamas, kad norint išgyventi paprastąją nostalgijos formą reikia kažko netekti asmeniniu ar kolektyviniu mastu. Kartais praradimai gali būti tik įsivaizduojami ir čia jau prasideda kalba apie postnostalgiją arba Arjun Appadurai vadinamąją fotelio nostalgija (angl. armchair nostalgia).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading USB Typewriter at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: