SilverCross ir kiti heritage vežimėliai

June 24, 2011 § 3 Comments

Rinkoje pasirodę retro tipo vežimėliai, matyt, neatsitiktinai sutapo ir su prieš kelis dešimtmečius panašių formų transporte vežiotais, dabar, jau šeimas bekuriančiais,vaikais. Toks grįžimas prie savęs per savo vaikus nėra naujas istorijoje, o ir visa vaikiškų atributų plejada atsirado ne tik pakitus požiūriui į vaiką XIX a. pabaigoje (jau ne kaip suaugusiojo mini versiją), bet ir vystantis psichoanalizei.

Kaip teigia abejonių keliantis šaltinis savok.org  sovietų sąjungoje vežimėliai atsirado tik po II PK. Kitas linkas dokumentuoja importinių vežimėlių dabartinėje Rusijoje  asortimentą.

Pavyzdžiui Inglesina puslapyje teigiama, kad Classica modelis is designed for those who want an exclusive pram, to admire and remember.<…>The elegant design, inspired by the traditional prams of the British Court, has always made this pram an icon of elegance and style.

Taigi, integruotos natūralios odos rankenos, nikeliuotos detalės ir kiti prabangos atributai transformuoja ir istorijos vartojimo apibūdinimą iš paprasto retro į elegantiškai tradicišką ar klasišką heritage. Prabilus apie prabangą, verta paminėti, kad celebričių[1] pamėgti prabangieji Silver Cross  vėžimėliai tikrai nėra pigūs, ir ne veltui pretenduoja į aristokratiškų pozų rekonstravimą. Kristina Sabaliauskaitė Stiliuje rašo, jog Britanijoje juokaujama, kad jis turėtų būti parduodamas kartu su aukle – yra toks didelis ir nepatogus, kad vienai mamai su juo susidoroti neįmanoma.

Pabaigai įmetu kelias aristokratinio retro vartojimo realybės fotografijas aptiktas Fickr platybėse.


[1] Jennifer Lopez  ir Mark Anthony už neteisėtai kompanijos Silver Cross  publikuotas jų fotografijas su dvynukais vežimėliuose reikalavo 5 milijonų dolerių žalos.

Advertisements

§ 3 Responses to SilverCross ir kiti heritage vežimėliai

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading SilverCross ir kiti heritage vežimėliai at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: