Bentley Continental

June 28, 2011 § Leave a comment

Georg Simmel manė, kad žmonės sukūrė vertę gamindami objektus, atskirdami save nuo tų objektų ir tada vėl iš naujo bandė sumažinti atstumą tarp savęs ir objektų.[1] Nostalgiškas pasakojimas ar naratyvas modernioje rinkodaroje pats savaime veikia kaip pridėtinės vertės kūrėjas. Prabangusis Bentley Continental[2] buvo kuriamas keistoje atmosferoje ir negalima teigti, kad pagrindinė idėja buvo kažką rekonstruoti, gal greičiau išlaikyti, tai kas sukurta praeityje. Kaip apie šį modelį rašė dizaino muziejaus Londone direktorius Deyan Sudjic savo knygoje „The language of things“: The result is a car which suggests that it might belong to the past, without actually looking old.

Nors modelis siekia demonstruoti tam tikrą britiškumą, tačiau Bentley prekės ženklo savininkė vokiečių kompanija Volkswagen. Sakoma, kad jai pavyko išlaikyti asociacijas su britiškomis inžinierinėmis tradicijomis ir taip vadinamu Snobbery with violence. Dizaino komanda, paskirta naujojo skrajojančio „B“ modeliui kurti, buvo vedama brazilų dizainerių, kurių paskutinis projektas buvo Škodos padalinyje. Labai atsargūs (beveik balerinos) dizaineriai apšneka detales.


[1] Georg Simmel, Sociological Theory. 7th ed. New York: The McGraw-Hill Companies, 2008. p. 158

[2]  Pavadinimas Continental yra duodamas nuo 1952 metų. Pavyzdžiui, Bentley R Continental, Bentley S1 Continental, Bentley Continental R, GTC Bentley Continental GTC ir dabartinis Bentley Continental GT

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Bentley Continental at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: