Leonardo DiCaprio

June 29, 2011 § 1 Comment

Klausimas, ar Leonardo DiCaprio yra retro aktorius, ar tiesiog dėl savo gabumų kurti sudėtingus psichologinius personažus gauna vaidmenis geruose filmuose, o dauguma jų retrogradiški? Nesu kino ekspertas ir nevaidinsiu tokio, tik norėjau pastebėti, kad pastarųjų metų Leonardo DiCaprio vaidmenys buvo atžagareiviški įsikūnijimai į XX a. pr. ar vid. personažus. Galima būtų teigti, kad visi filmai savaime yra praeitis, nes naratyvas, net ir nupasakodamas ateitį, dažnai ją pasakoja tarsi įvykusią, jau vien dėl to, kad mes žiūrime baigtinį darbą, o ne reality show.

Retro fenomenas F. Jameson populiariųjų filmų ir literatūros kritikoje, apibūdintas, kaip slepiantis savyje patį dabarties istorizavimą, kas taip pat gali būti pateikta kaip priešprieša klasikinei nostalgijai. Retro filmai visgi išlieka gėrėjimusi praeitimi be rūpesčių ir trūkumų, ir to gėrėjimosi, susijusio su Leonardo vaidmenimis, kaip matome iš upcoming filmų, mums netrūks ir ateinančiais metais. Dar tik pasirodysiantys filmai,  tokie kaip “J. Edgar“, F. Scott Fitzgerald knygos „The Great Gatsby“ ekranizacija ar Quentin Tarantino filmas „Django Unchained“. Beje, buvo šnekama, kad Leonardo buvo kviečiamas ir kitą Tarantino filmą „Inglourious Basterds“, kuris labai originaliai pažiūrėjo į traumuojančią praeitį.

Advertisements

§ One Response to Leonardo DiCaprio

  • Akve says:

    Gal jis dar kiek ir velka paugliu pasiutliges seseli, bet sakykit ka norit – jis tobulas filmu veidas ir asmenybe! As ji matau kazkada gaunant viena is tu stipriu apdovanojimu uz gyvenimo pasiekimus kine.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Leonardo DiCaprio at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: