Водка Русская

July 3, 2011 § Leave a comment

Vakar mano akys užkliuvo už leidyklos kitos knygos išleistos alkoholinės prozos šedevro[1], gulėjusio Pilies g. knygyno vitrinoje, viršelio. Rusijos rašytojo, vieno iš undergroundinio postmodernizmo pradininkų Venedikto Jerofejevo knygos „Maskva-Petuškai“ dizainas savo manipuliatyvia archetipinių prekės ženklų ar etikečių naudojimo koncepcija nėra naujas.Tačiau šiame kontekste vario burnų kūrinys sukelia pageidautas asociacijas, tik gal tikslinė auditorija yra kiek susiaurėjus.

Nesunku pastebėti, kad viršelyje vedama tiesioginė vizualinė analogija su Vodka Russkaya etiketės dizainu. Russkaya datuojama skirtingomis datomis ir skirtingose šalyse. Sovietų sąjungoje pradėta gaminti šeštojo dešimtmečio pabaigoje, Estijoje pradėta gaminti 1937 metais. Oficialios informacijos maža, o ir visokiais kalendoriais aklai pasitikėti nesinori. Galima rasti ir to meto pranešimų : Газета “Коммерсант” пишет, что в 1980-х “Русская” была самой продаваемой в мире: тогда ее сбыт достигал 170 миллионов декалитров в год, а в текущий момент не превышает 0,04 миллиона. Panašiu metu šis produktas ir du medalius užsitarnavo. Tačiau, kulinarijos ekspertas William Pokhlyobkin savo knygoje History of Vodka nėra toks pozityvus šio prekės ženklo atžvilgiu.

Taigi, pradžioje Sovietų Sąjungos palaikyta Friedrich Engels mintis, kad alkoholizmas yra kapitalizmo liga, kuri turėtų būti nebaisi komunizmo visuomenei, greitai subliūško. O dabar dažnai naujai kuriamos ar perkuriamos senos degtinės rekonstruoja tą laikmetį, kaip nerūpestingo ir visur vartojamo gėrimo, taip reikalingo socializacijai ar darbo našumo gerinimui.


[1] Kaip teigia knygos recenzija

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Водка Русская at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: