retro camera case

July 4, 2011 § Leave a comment

Galybė Iphone dėklų prekeivių siūlo transformuoti savo telefoną į klasikinio (dažniausiai analoginio tipo) fotoaparato imitaciją. Jau seniau rašiau apie app‘sus, kurie sendina skaitmenines nuotraukas, tačiau yra ir tokių, kurie mano, kad tokiuose fotografijų apdorojimo programose dar permažai praeities imitavimo ir siūlo fiziškai transformuoti savo fotografavimo telefonu įpročius.

Vienas tokių yra ką tik iškeptas produktų dizaineris iš Škotijos David McCourt, kurio projekto Slow Photography video prezentaciją galite pamatyti čia, taip pat dar galite žvilgtelėti į produkto pirminės idėjos prezentaciją čia. Tai yra fotografo/dizainerio diplominis darbas ir jame matyčiau gana daug ideologinių spragų iš pačios dizaino disciplinos pusės. Pati grįžimo atgal idėja negali būti kvestionuotina, nes rinkoje egzistuoja tokia paklausa, tačiau fotografavimo komplikavimas, ignoruojant technologinę pažanga, prasilenkia su elementaria logika, kaip gražiai tai beatrodytų.

Taigi, grįžtant prie temos, reikėtų pasakyti, kad gerėjanti nuotraukų, padarytų telefonais, kokybė verčia į juos pažiūrėti kiek kitu kampu. Dauguma dėklų visgi tą kitą kampą supranta tik kaip estetikos ar fotografuojančiojo įvaizdžio pokytį užsiklijavus lipduką ar užsidėjus medinį analoginio fotoaparato imitacijos dėkliuką.

Kai kurie dėklai, be jiems būdingos apsaugos nuo išorinių fizinių poveikių, siūlo ir paties objekto pakabinimo padėties pakitimą į horizontalią, kas labiau pritinka fotoaparato muliažui.

Egzistuoja ir daugiau dėklų, kurie keičia pačius objektyvus kaip, kad šis produktas pavadinimu Factron. Kiti virtualioje erdvėje pateikiami kaip ateities konceptai, su praeities įvaizdžiu, keičiančiu skaitmeninių fotografijų kokybę ne tik matricos ar kitų vidinių savybių pagalba, bet ir išorine optika.

Pabaigai dar vienas dėklo video, kuris turbūt rekonstruoja nostalgiją muilinei (perkeltine ir tiesiogine prasme).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading retro camera case at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: