Ratai

July 16, 2011 § Leave a comment

Pastebėjęs „Cars“ animacinio filmo antrosios dalies anonsą, šiandien peržiūrėjau pirmąją dalį. Filmukas “Cars” (lt. Ratai) tai berniukus raudoti verčiantis kūrinys su Disnėjiškos istorijos tradicijomis ir Pixar trimatės animacijos naujovėmis. Kaip apie jį rašė Marijus Kulvietis: „Vaikai yra patenkinti spalvingu reginiu, efektingom lenktynėm ir įvairiausiais automobilių modeliais. Suaugęs žiūrovas sentimentaliai šypsosi.“ Tas sentimentalumas, persmelkęs visą animacinį filmą, panašiai kaip ir persmelkęs beveik visą šiandieninę JAV automobilių pramonę, kuri dažnai vis dar gyvena šviesesne, Amerikietiškos svajonės pripildyta praeitimi. O betarpiškas automobilių antropomorfizavimas primena mano paties senus pamąstymus apie vartotojų ir jų transporto priemonių sąsajas, kurias prieš kelis metus bandžiau aprašyti straipsnyje pasirodžiusiame Šiaurės Atėnuose.

Suaugusiems žiūrovams gretutinis naratyvas, egzistuojantis šalia Holivudiškai kokybiško siužeto, James Taylor kompozicijos Our Town fone dar sentimentaliau papasakoja apie pamirštas lenktynių legendas (automobilius), kelius ir sunykti baigiančius pakelės miestelius.

Filmo antroji dalis iš reklaminės kampanijos ir treilerio galima spėti, bus dar labiau susijusi su retro fenomenu, besireiškiančiu kino industrijoje, o tų kelių anonsuojančių aspektų aptarimą leisiu sau pasilikti ateities įrašams.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Ratai at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: