Retro Times New Roman

July 18, 2011 § Leave a comment

Nemenkam kiekiui su retro vartojimu susijusių paslaugų kūrėjų, rodosi, pakanka vien verbalinės šio fenomeno reikšmės naudojimo produktų sklaidai gerinti. Afišose ar kituose vizualinės reklamos elementuose pasirodantys raktiniai žodžiai retro ar vintage užrašomi elementariausiu Times New Roman ar kokiu panašiu, bet nebūtinai nostalgišku ar retrogradišku šriftu. Tokia situacija nebūtinai byloja tik apie verslininkų profaniškumą ar dizaino specialistų ignoravimą, nes, galimas dalykas, kad tikslinei grupei, į kurią orientuojamas produktas, tokio pateikimo pakanka, arba tokia reprezentacija vartotojas labiau pasitiki ir jos nebijo. Aš šiek tiek pasistengiau ir pavyzdžius perleidau per instagr.am sistemą, kad bent dalelę nostalgiškumo prilipdyti.

Senukuose pastebėta „Retro Natūralios Giros“ pardavimo vieta savo rafinuotu praeities vartojimu taip pat nesužavėjo, tačiau tiesiogiai šrifto kritikuoti negalėčiau, nes ir ant sovietinio kvaso cisternų dažnai buvo naudojamas trafaretinis beserifis šriftas.

Tačiau net ir nebūnant šrifto ekspertu, nesunku pastebėti, kad jo utilitarumas skyrėsi nuo šiandien dažnai naudojamų USarmy tipo fontų. Be dėmesio stygiaus šriftui, „Retro Natūralios Giros“ kūrėjai nepasivargino pagalvoti ir apie nostalgišką pardavimo zonos medžiagiškumą ar galiausiai spalvą…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Retro Times New Roman at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: