VW Bulli – a modern day Hippie mobile!

July 21, 2011 § Leave a comment

Šiemet Ženevos automobilių parodoje pristatyta dešimties metų senumo nauja Volkswagen Bulli koncepcija paskatino padaryti dar vieną įrašą. Parašiau „naujai sena“, nes labai panašus bandymas žvalgytis į turtingą brand‘o gamintų mikroautobusų praeitį jau buvo išbandytas 2001 metais. Tada buvo prognozuojama, kad 2005 metais senojo Volkswagen tradicijų tęsėjas Microbus tūrėtų atsidurti ant konvejerio, tačiau pirmasis koncepcinis automobilis pasirodė per didelis Europos rinkai, o vien tik iš JAV rinkos Volkswagen nedrįso bandyt daryti verslo.

Dabartinė, mažesnė MPV tipo (multi-purpose vehicle) bazė labiau primena nebe senąjį T2 pirmtaką, bet draugą Scion xB iš Toyota gamyklos ar bent jau T4 transporter. Panašumai su Scion xB ar Nissan Cube interneto photoshoperiams suteikė akstiną grąžinti pirmtakui būdingą mielumą ir microbus‘o formą. Volkswagen noras perkurti savo klasikinį camper‘į, rodos, užstrigo kažkur tarp Polo ir Golf Plius gabaritų.

Anksčiau VW vyr. dizaineris Klaus Bischoff žurnalui British Autoexpress teigė: “I would not be doing my job at Volkswagen properly if I was not thinking of bringing back the Camper.” Tame pačiame interviu jis sakė:”However, this is very much a European project, and we are working with our design teams in California and across the rest of the world to help us build a car with global influences.” Paskutinė frazė suponuoja lyg ir norą kurti globalią atmintį per globalią nostalgiją egzistavusiai laisvei prie senolio T2 puikiai priklijuojamoje subkultūroje.

Mėgėjiškuose bandymuose  pasirodo nėra lengva perteikti net ir hipių vertybes. Pavyzdžiui, brazilų dizainerio Eduardo Oliveira VW autobusiuko savadarbė koncepcija, man rodosi, tarsi skirta tik Indijos rinkai. Beje, tai buvo ne pirmasis jo bandymas neoficialiai perkurinėti VW automobilius – jis sukūrė ir megėjišką Beatle 2012 konceptą.

Kanados prancūzas Alexandre Verdier pabandė sukurti kitą versiją šio klasika tapusio camper‘io. Koncepto VW Westfalia Camper video parodo, kad tai irgi gana vaikiškas ir iliuziškas vaizdinys, nes funkciniai pokyčiai yra gana nelogiški. Jau vien apie duris su virtuvinėmis spintelėmis mąstydamas dizaineris galėjo pasidomėti Avantime durų kūryboje iškilusiomis svorio problemomis, nekalbant apie sulankstomas metalines kėdes stalčiuje (smagiai turėtų barškėti važiuojat). Šio camper‘io retro vartojimo kontekste egzistuoja gaji tradicija ne tik kurti koncepcinius modelius primenančius VW T2, bet ir replikas tokias kaip, kad Subaru Sambar ar JDM microvan.

Taigi kyla natūralus klausimas, ar Bulli taps serijinis automobiliu? Analitikai teigia, jog artimiausius keletą metų jo laukti nereikėtų, vadinasi ir pranešime eskaluojamas Ipad įrenginio integravimas tėra masalas medijai. Jame teigiama, kad Ipad įrenginys turėtų kontroliuoti klimato kontrolės sistemą, bluetooth laisvų rankų įrangą, navigaciją ir kitas jau pačiam prietaisui įprastas funkcijas. Nemanau, kad dizaino komanda būtų tokia naivi galvodama, kad taip sparčiai besikeičiančių technologijų kontekste įmanoma sukurti universalią prieigą ar dėklą per unikalų įrenginį. Verta vien prisiminti, kaip keistai dabar atrodo laidiniai telefonai senesniuose automobiliuose, arba gal iš karto reikia sukurti retro Ipad komponavimo salone sistemą, kaip kokią klasikinio laikrodžio integraciją Maserati automobiliuose.

Paskutiniame video galime dar kartą įsitikinti, kaip gerai išmokta naudoti, alternatyviomis save laikančias, subkultūras vartojimo skatinimui , o juk kažkada su kokiomis sudėtingomis problemomis susidūrė amerikiečių rinkodaros specialistai kovodami su hipiais. O pristatant naujojo Bullli audio sistemą teigiama: “the music sounds as though it were being performed live. At Woodstock in 1969. We now seem to know its target audience“.

Advertisements

Tagged: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading VW Bulli – a modern day Hippie mobile! at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: