newretro web page

July 28, 2011 § Leave a comment

Iki šiol mano tinklaraštyje visiškai nepaliesta tema buvo internetiniai puslapiai, tiklaraščiai ir portalai, kuriuose jų pačių pirmtakų retro rekonstrukcijas kol kas galima išvysti gana retai (čia vienas šablonas), bet kitų ir dažnai analoginių technologijų ar įvaizdžių integravimas yra gana plačiai paplitęs. Savęs citavimas nepalankus jau vien dėl to, kad tiek grafinė pusė, tiek ir tobulėjantis ir judrėjantis interaktyvumas iki šiol aktyviai vystosi, ir gręžtis net ir nelabai turi noro. Šiandien įkeliu kelias nuorodas į internetinių puslapių pavyzdžius, tiesiogiai imituojančius ankstesnes informacijos sklaidos priemones, kurios dažniausiai pateikiamos tarsi fosilijos judriojo flash‘o kontekste.

Pirmasis pavyzdys – tai dizaino kompanijos custom-design reprezentacinis internetinis puslapis, patalpintas į seno tipo plastikinį televizorių. Galima sakyti, kad tokia šio čekų dueto konstrukcija mums, lietuviams artima, jau vien dėl produkto ir grafikos dizaino samplaikos (studiją įkūrė grafikos dizaineris Laurent Kaeser ir produktų dizaineris Nicolas Wieland).

Kitas pavyzdžių nestokojantis informacijos mediumas, naudojamas internetinių puslapių dizainui, yra laikraštis. Galima nesunkiai vesti ne tik vizualines, bet ir semantines paraleles tarp šios archaiškai pateikiamos informavimo priemonės ir suskaitmeninto analogo, kaip kad šis pavyzdys arba šis.

Yra šablonų, kurie ne tik apeliuoja į laikraščio įvaizdį, bet apeliuoja ir į tikslų laikmetį ar lokaciją, kaip nesunku nuspėti, kur link suka šis.

Ir trečiojo informacijos šaltinio pristatymui pasirinkau įdomią radijo kombinaciją su minėtu laikraščiu radio new york moon portale. Beveik visi aptarti ir matyti interneto, kaip informacijos sklaidos technologijos konkurentų retro panaudojimai, yra pristatomi juos naudojant tik kaip dekoratyvinį paviršių ir tarsi tokia poza juos eliminuojant.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading newretro web page at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: