Air Jordan VII

September 27, 2011 § Leave a comment

Na tai ką gi, jaučiuosi dabar tarsi prisėdęs ant šakos, kurią kartkartėmis ir pats pjaunu. Šį vakarą jau bėgsiu į aikštelę su ilgesį vaikystės sportui keliančiais Air Jordan 7 (VII) bateliais.

Nors tokio modelio sportinių batelių progos turėti negalėjau (pasirodė jie 1991 metais), bet gerokai vėliau man nupirkti Air Jordan 11 (XI) suteikė nemažiau džiaugsmo. Gal todėl ir šį kart likau lengvai pagautas Nike retro rinkodaros.

Kitas, kaip dizaineriui-fetišistui svarbus aspektas pasirenkant būtent šį modelį buvo tai, kad batelių autorius – garsusis Tinker Hatfield, kuris niekada nestokoja inspiracijų savo kūriniams, arba jas labai jau įtikinamai susikuria. Šie bateliai, kaip teigiama, buvo inspiruoti afropop muzikos plakato Tinker Hatfield užmatyto Portlende; jame vaizduojamas vyriškis, grojantis gitara, kurios forma primena Afrikos žemyną. Gal todėl Nike kompanija sukūrė tokią galybę spalvinių variacijų, kurios beveik visos atkartoja Afrikiečių folkloro menui būdingas formas ir spalvas.

Tačiau ne tik spalvų galybė kuria asortimentą. 9 numeriu pažymėti bateliai buvo skirti Barselonos olimpinėms žaidynėms, iš kurių auksą parsivežė ir M.Jordanas, o ir šiaip 1991-1992 metų sezono metu apdovanojimų netrūko, kas, gali būti dar viena priežastimi tokiam dažnam šio modelio retro reprodukavimui. Taip pat tai buvo pirmieji bateliai, kuriuose be išnykusios atviros oro pagalvės išnyko ir Nike logotipas ir taip prasidėjo naujo, suverenaus prekės ženklo era. Beje, svarbiais herojais šio objekto kultūriniame fone tapo Bugs Bunny ir net M. Jackson.

 

Advertisements

Tagged:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Air Jordan VII at retroalgia.

meta

%d bloggers like this: